Тепла підлога – це загальна назва сучасного обладнання, призначення якого полягає в підігріві підлогової поверхні знизу. Він не тільки дає тепло, а й дозволяє підтримувати оптимальний мікроклімат у приміщенні. Є кілька різновидів обладнання. Воно класифікується за такими критеріями, як вид теплоносія, особливості монтажу та ціна.

Які бувають види теплої підлоги

Будь-який тип системи опалення підлоги складається з двох основних елементів - нагрівальний контур, що встановлюється між плитою перекриття і фінішною обробкою підлоги, а також що забезпечують роботу цієї системи комплектуючих. У робочому стані теплої підлоги нагрівальний контур віддає тепло фінішному облицювання, яке, у свою чергу, передає його в повітря. Нижні шари повітряного потоку стають прогрітими сильніше, ніж верхні, в результаті забезпечується тепловий режим, який є комфортнішим для людини, ніж обігрів за допомогою конвекторів. Тепла підлога буває:

 • водяним;
 • електричним.

Водяна тепла підлога

Джерелом тепла є гаряча вода. Її нагрівання відбувається у котлі опалення або через комунальні котельні, якщо у будинку централізована подача. Останній варіант не дуже добрий через нестабільну роботу центрального трубопроводу. Монтаж теплої підлоги цього типу має на увазі укладання в стяжку. Вона захищає труби і є нагрівальною поверхнею. У даній конструкції потрібна теплоізоляція, щоб утримати тепло. Укладання теплої підлоги здійснюється дротом на арматурну сітку, кріпильними стрічками або спеціальними кліпсами. Стяжка не повинна бути більшою у висоту 7 см. Важливо вибрати місце для встановлення терморегулятора – він не повинен знаходитися в затишному або підігріваному іншими джерелами приміщенні, наприклад, у кухні, оскільки тепла підлога працюватиме некоректно. Його монтаж доцільний у кімнаті з нейтральною температурою.

Є думка, що вартість монтажу теплої підлоги водяного типу вища за електричну. У цілому нині воно правильне, оскільки система складніша. До того ж, ціна підвищується за рахунок додаткового обладнання – насоса, що підтримує нормальний тиск у всій схемі. Крім насоса, тепла підлога потребує таймера, датчика контролю температури та інших елементів, чиє призначення – забезпечити надійність роботи всієї системи.

Якісне функціонування теплої статі залежить від матеріалів. На які варто звернути увагу:

 • Теплоізоляція – при укладанні теплої підлоги (водяної та електричної) вона обов'язково повинна бути. Відсутність цього матеріалу призведе до втрати тепла, недостатньої потужності та, як наслідок, до подорожчання експлуатації. Серед популярних видів теплоізоляції можна назвати плити з мінеральної вати, пінополістиролу, фольгованих або коркових листів. Вартість теплої підлоги при її активному використанні стане менше мінімум на 30%.
 • Труба - вона повинна бути якісною, із пластику або металопластику. Такі комплектуючі для теплої підлоги легкі, не схильні до корозії, відновлюють форму після нагрівання без втрати експлуатаційних властивостей. Термін служби пластикових труб – 50 років. Основної уваги заслуговує технологія їх укладання при монтажі теплої підлоги.
 • Розчин – неякісний склад пізніше дасть тріщини, не справлятиметься зі своїм завданням по міцності та теплопровідності. Обов'язковою є демпферна стрічка, без неї підлога з укладанням водяного обігріву почне тиснути на капітальні огородження, що загрожує їх розтріскуванням.

Електрична тепла підлога

В основі всієї конструкції - кабель, стрічка або плівка, які є нагрівальними елементами. Під час роботи електрична тепла підлога нагрівається до 70 градусів. У його комплектації присутні:

 • нагрівальний елемент;
 • термостати;
 • датчики;
 • теплоізоляція;
 • допоміжні комплектуючі, потрібні для монтажу теплої підлоги.

Кабельний підвид вимагає влаштування стяжки не менше 5 см завтовшки. Збираючись робити укладання теплої підлоги, потрібно врахувати:

 • це буде основне чи додаткове опалення;
 • чи достатньо потужності електрики;
 • характеристики приміщення (впливають на вибір типу електричної теплої підлоги).

Особливості монтажу теплої підлоги

Розглянемо монтаж теплої підлоги у його кабельному варіанті. На підготовлену стяжку укладається теплоізоляція, у разі краще взяти фольгований пінопласт. Після цього виконується безпосередньо встановлення теплої підлоги. Пам'ятайте, що висота приміщення зменшиться щонайменше на 5 см за рахунок товщини стяжки. Коли цементна основа буде залита на укладений кабель, потрібно почекати 28 днів, щоб повністю затверділа. Укладання теплої підлоги у вигляді матів або секцій можливе на стару стяжку.

Якщо вибрано плівкову систему, тоді заливати основу цементом не потрібно. Плівка лягає під лінолеум, ламінат. Установку теплої підлоги можна провести і самостійно. За потреби вся конструкція може бути демонтована. Однак, якщо немає певних знань, вартість укладання теплої підлоги може зрости за рахунок збільшення витратного матеріалу.

Для водяної підлоги завжди потрібна стяжка. Поверх нього можна покласти будь-яке покриття, крім ковроліну або пробкового настилу. З появою тріщин на стяжці їх слід негайно закласти.

Вибираємо теплу підлогу: аква або електричний?

Складно точно визначити, яка тепла підлога буде кращою. Варто вибирати, спираючись на особливості приміщення, вид водопостачання, тип покриття, звичайно, важлива і ціна. Укладання теплої підлоги, особливо водного типу, повинні проводити професіонали, оскільки це досить складна робота.

Ми пропонуємо монтаж теплої підлоги у Дніпрі. Ним займаються досвідчені та кваліфіковані майстри. На нашому сайті можна дізнатися, які заходи чекають, щоб зробити теплу підлогу, ціна якої розраховується за м2. На всі виконані нашими сантехніками роботи надається річна гарантія. Телефонуйте або пишіть нам, щоб дізнатися про вартість укладання теплої підлоги та замовити послугу.

 

Вартість монтажу теплої підлоги

  

Види робіт Додаткові умови Одиниці виміру Ціна, грн Гарантія, міс.
Монтаж теплої підлоги
Усунення течі / дрібний сантехнічний ремонт тепла підлога м2 від 450 24
Монтаж водяної теплої підлоги в будинку м2 80 24
в квартирі м2 80 24
зі стяжкою м2 дог. 24
Монтаж теплої підлоги на балконі м2 80 24
Монтаж теплої підлоги під плитку м2 80 24
Монтаж теплої підлоги під ламінат м2 80 24
Монтаж теплої підлоги на дерев'яну підлогу м2 80 24
Монтаж термодатчика теплої підлоги - термодатчик дог. 24


Рейтинг: 5/5 - 10 голосов


Обратная связь

Отправте сообщение, и наши специалисты свяжутся с Вами!