Опресовування системи опалення є переліком заходів, спрямованих на перевірку працездатності опалювальної системи. Обладнання та вузли перевіряють на герметичність методом застосування у трубопроводі високого тиску. Роботи дозволяють переконатися у справності всіх компонентів, надійності та готовності труб водопостачання до подачі теплоносія.

Опресування системи опалення: порядок робіт

Майбутні роботи ділять на кілька етапів. Процедура опресування системи опалення є наступними діями, що виконуються в послідовному порядку:

 • на запобіжні клапани ставлять заглушки;
 • перекривають відсічні крани;
 • через підготовлений патрубок до системи надходить холодна вода, скидається повітря у міру наповнення трубопроводу;
 • підключається гідравліка (насос);
 • за допомогою обладнання в системі підвищують тиск до потрібного показника, у якому система функціонуватиме протягом сезону;
 • рівень тиску повільно доводять до встановлених вимог перевірки показників приладів і спостерігають за роботою системи 10 хвилин;
 • визначення поточного рівня тиску використовують контрольний манометр;
 • якщо протягом часу, відведеного на перевірку, рівень тиску в системі залишився стабільним, труби не містять ознак протікання (запотівання), всі елементи знаходяться в робочому стані, випробування визнають успішними;
 • після завершення робіт система визнається готовою до експлуатації. Інформація про це заноситься у відповідний акт, що складається після перевірки.

Якщо заповнити конструкцію водою неможливо, проводиться пневматичне опресування системи опалення повітрям. Перед цим потрібно злити теплоносій. Систему попередньо відключають від мережі.

Коли потрібно проводити опресування систем опалення?

Опресовування системи опалення в багатоквартирному будинку виконується щороку, після або перед початком опалювального сезону. У приватному будинку проводити опресування слід у таких випадках:

 • після закінчення капітальних ремонтів;
 • після монтажу трубопроводів;
 • якщо опалювальна система була піддана модернізації (реставрації).

Різкі короткочасні підвищення тиску здатні спровокувати поломки. Опресування допоможе уникнути подібних неприємностей: якщо конструкція не протікатиме під надмірним тиском, то і в стандартному режимі подібного не станеться.

Опресування – поширена технологія, яка використовується для перевірки опалювальної системи на герметичність та відповідність встановленим нормам експлуатації. Процедуру застосовують виявлення несправностей насосів, трубопроводів, радіаторів, іншого устаткування. Промивання та опресовування краще проводити перед початком кожного опалювального сезону. Цей спосіб підходить для діагностики, виявлення проблем, що виникли під час експлуатації системи опалення. Створення у трубопроводі надлишкового тиску допомагає визначити наявність аварійних зон та своєчасно усунути проблему.

Скільки коштує опресування систем опалення?

Досить поширене питання, яке ставлять мешканці багатоквартирних та приватних будинків, а також представники комунальних господарств. Формування цін залежить від кількох факторів. Ціна визначається окремо для кожного випадку. На вартість впливає кількість процедур, терміновість робіт, сезон та особливості опалювальної системи. Чим складніша конструкція, тим дорожчим буде проведення випробувань.

Ціна опресування також залежить від площі приміщень, обсягу трубопроводу. Якщо замовник не може надати ці дані, вартість розраховується за стандартною інструкцією на підставі власних вимірів, проведених спеціалістами компанії-виконавця, та інформації, зазначеної в технічній документації. Також на ціну впливає поточний стан радіаторів, трубопроводів, стояків. За детальною інформацією зверніться до наших співробітників за телефоном або надішліть листа електронною поштою.

Де замовити опресовування труб опалення?

Наша компанія пропонує сантехнічні послуги для населення у Дніпрі та Дніпровській області. Ми на ринку з 2005 року. За час роботи наша компанія досягла визнання серед замовників і показала себе як надійна організація, здатна впоратися із завданням будь-якої складності. У штаті наших співробітників – майстри із солідним стажем роботи. За допомогою спеціалізованого обладнання ми виконаємо опресовування опалювальної системи, виявимо наявні несправності, усунемо поломки та повернемо конструкції належний вигляд та працездатність. За час роботи ми жодного разу не підводили своїх клієнтів, завжди дотримуємося термінів та відповідально ставимося до виконання своїх обов'язків.

Вартість опресування системи опалення

Послуга Ціна, грн 

Заміна радіатора опалення навісного без перемички                                                                    

            800

Встановлення радіатора опалення навісного без перемички

            500

Монтаж перемички на радіатор опалення

            250

Заміна радіатора підлогового опалення з нижнім підключенням

            800

Обв'язування газового котла навісного

           1200

Обв'язування газового котла на підлогу

           1200

Опресування системи опалення

            500

Монтаж теплої підлоги

         100/м.кв     

Монтаж змішувального вузла теплих підлог

         1200

Пайка труб опалення

            300

Приклади наших робітРейтинг: 5/5 - 6 голосов


Обратная связь

Отправте сообщение, и наши специалисты свяжутся с Вами!